Drwiący kibice, lasery i spóźnione przybycie - Belgia wciąż się kwalifikuje

Drwiący kibice, lasery i spóźnione przybycie - Belgia wciąż się kwalifikuje

Belgia zapewniła sobie miejsce w ostatniej szesnastce Euro 2024, ale w Stuttgarcie nie było zbyt wielu celebracji i oklasków.

Zamiast tego kapitan Kevin de Tanie Koszulki piłkarskie Belgia Bruyne poprowadził swoich kolegów z drużyny z dala od kibiców, którzy głośno wiwatowali, wyrażając swoją frustrację z powodu bezbramkowego remisu z Ukrainą.

Kilka minut wcześniej pomocnik krótko rozegrał rzut rożny, zatrzymał go w pobliżu chorągiewki i nie próbował strzelić gola z dobitki. Personalizacja Koszulki piłkarskie De Bruyne Ostatecznie piłka została odegrana do bramkarza Koena Casteelsa i spotkała się z intensywnymi okrzykami ze strony belgijskich kibiców.

"Do końca meczu pozostała minuta, więc nie chcemy podejmować ryzyka" - powiedział De Bruyne.

"Rozumiem, że ludzie chcą, abyśmy wygrali, ale jeśli wykonamy rzut rożny, oni go odzyskają, a potem strzelą gola, to wszyscy mnie zabiją.

"Czasami trzeba podjąć pewne ryzyko, a czasami trzeba być mądrym. Dwie minuty przed końcem trzeba być mądrym, zdecydowanie".

Było to posunięcie, które wywołało niezadowolenie fanów jego drużyny, którzy kilka godzin wcześniej licznie przemaszerowali na stadion, skandując i śpiewając imię De Bruyne'a.

Belgia zajęła drugie miejsce w grupie E z Rumunią, zdobywając cztery punkty w trzech meczach, co oznacza, że podopieczni Domenico Tedesco muszą zmierzyć się z finalistami Mistrzostw Świata, Francją.

Ale po opuszczeniu Stuttgartu w tak złych Koszulki piłkarskie Belgia Euro 2024 stosunkach ze swoimi kibicami, jakie przesłanie ma De Bruyne przed kluczowym meczem ostatniej 16?

"Po prostu potrzebujemy [kibiców], nie wiem co jeszcze powiedzieć. Po prostu ich potrzebujemy" - powiedział.

"Będziemy ich potrzebować przeciwko Francji, tak jak Tanie Koszulki Pilkarskie potrzebowaliśmy ich w ostatnich trzech meczach".

Comments